توضیح تصویر

اگر نگاهی به رشد جمعیت و محبوبیت در شبکه‌های اجتماعی بیندازیم خواهیم دید که اینستاگرام از آن شبکه‌هایی است که محبوبیت فراوانی در میان جوانان و مخاطبان کم سن و سال پیدا کرده است. اگر عضو این شبکه هستید و تاکنون فعالیتی نداشته‌اید و یا تازه قصد عضویت در این شبکه‌ی مجازی را دارید نظر شما را به چند نکته مهم اینستاگرام که بسیار کاربردی هستند جلب می‌کنیم:

‌۱۲ نکته مهم اینستاگرام که نمی دانستید

۱. برای شروع اگر تازه به عضویت این شبکه در آمده‌اید، توجه داشته باشید قبل از اینکه شروع به اد کردن دوستان‌تان و یا افراد مختلف کنید حداقل در پروفایل‌تان ۱۲ تصویر قرار داشته باشد. بیشتر کابران اینستاگرام در صورتی که شما را یک فرد حقیقی ببینند صفحه شما را فالو خواهند کرد.

مطالب مرتبط: ۵ پرطرفدارترین صفحه اینستاگرام در جهان

۲. یک نکته مهم اینستاگرام این است که نحوه‌ی تعامل و کار کردن با اینستاگرام با تمامی شبکه‌های مجازی متفاوت است، شما تفاوت‌های زیادی میان این شبکه با شبکه هایی چون Facebook و twitter خواهید یافت، اما بدانید این شبکه هم دلچسبی‌های خودش را دارد و با کمی صبر و مشاهده‌ی فعالیت‌های دیگران پی می‌برید چگونه و به چه سبکی با این شبکه کار کنید و از آن لذت ببرید.

مطلب مرتبط: ۲۰ پرطرفدارترین صفحه فیس بوک در جهان

۳. حساب اینستاگرام گالری شماست، سعی کنید زیاد صفحه‌ی خودتان را شلوغ نکنید. از تصاویر و جملات قصار که معمولا افراد از صفحات مختلف کپی می‌کنند و در صفحه خودشان منتشر می‌کنند کمتر استفاده کنید و سعی کنید تصاویری که در صفحه شماست در هیچ کجای دیگر قابل مشاهده نباشد یا به قولی عکس هایی باشد که خودتان با دوربین ثبت کرده اید.

۴. اگر در اینستاگرام دنبال کسی می‌گردید و پیدا نمی‌کنید حتما از _ یا همان Underline میان نام و نام خانوادگی کمک بگیرید، در هشتک‌ها هم در میان لغات معمولا استفاده از _ مرسوم است.

۵. اگر اکانت شما شخصی است و افراد دنبال‌کننده در آن همه دوستان و اطرافیان‌تان هستند حتما توجه داشته باشید که آنها علاقه‌ای به تبلیغات کاری شما ندارند، پس زیاده‌روی نکنید و برای کار فعالیت تجاری یک اکانت جداگانه تدارک ببینید.

مطلب مرتبط :‌ ۲۰ دارنده بیشترین فالوور توییتر را بشناسید

۶. در اکانت‌های شخصی خود اگر از محافل خصوصی یا مهمانی‌ها با جمع عکسی در اینستاگرام می‌گذارید توجه کنید که امنیت پروفایل شما در اختیار شماست و در صورتی که آن را به صورت Private تنظیم کنید خیال آسوده تری راجع به سوء استفاده‌های احتمالی خواهید داشت.

۷. حتما در قسمت bio در صفحه پروفایل راجع مشخصات خودتان بنویسید، آدرس ایمیل یا وبسایت یا پروفایل شما در شبکه‌های دیگر می‌تواند بهترین راه برای ارتباط بر قرار کردن باشد. تنها جایی که کاربران می‌توانند به بیرون از اینستاگرام لینک بدهند همین بیوگرافی است پس حداکثر استفاده را بکنید. مثلا می‌توانید در این بخش به کاربران استفاده از هشتگ اختصاصی (مثلا #zemestan ) را توصیه کنید.

۸. سعی کنید همیشه از یک نوع طیف یا فیلتر در تصاویر‌ استفاده کنید، این کار صفحه شما را یکدست تر، دلچسب تر و قابل تحمل تر خواهد کرد. با انتخاب یک تم برای تصاویر برای خودتان یک برند راه بیندازید.

۹. همیشه سعی کنید در هنگام عکاسی از نور طبیعی استفاده کنید، نور طبیعی در عکاسی بینهایت تاثیر دارد تا حدی که شاید خودتان هم باورتان نشود که عکس‌هایی با این کیفیت و زیبایی بتوانید بگیرید. اگر به رستوران می‌روید یا در محیط‌های بسته قصد عکاسی دارید توجه کنید کنار پنجره نشستن بهترین گزینه است.

مطلب مرتبط :‌ ۵ صفحه با بیشترین فالوور اینستاگرام در ایران

۱۰. روزانه ۱ الی ۳ پست کافی است، هم می‌توانید با مخاطبان‌تان به صورت مداوم ارتباط داشته باشید و هم دفتر خاطرات آنلاین زیبایی ایجاد خواهید کرد!

۱۱. وقتی کسی برای شما دیدگاهی می‌گذارد با احساس مسئولیت پاسخگو باشید، همین کار باعث می‌شود بازخورد‌های خوبی پیش رو داشته باشید و بتوانید با مرور زمان تعداد فالوئر یا هوادار فعال بیشتری داشته باشید. به صفحه‌ی دوستان و افرادی که برای شما دیدگاه می‌گذارند بروید و برای آنها دیدگاه بگذارید (توضیح: برای جواب دادن به کامنت‌ها برای اینکه افراد اطلاع پیدا کنند و بخوانند حتما با @ قبل از نام آنها را با خبر کنید، به این کار منشن کردن می‌گویند! مثلا خطاب به علی در دیدگاه بنویسید @ali)

۱۲. آخرین نکته مهم اینستاگرام این است که وقتی عکس فرد یا شخصی را در پروفایل خودتان می‌گذارید حتما سعی کنید خود فرد را تگ کنید تا افراد بتوانند راحت‌تر به مرجع ویا دیگران دسترسی پیدا کنند. برای Tag کردن در هنگام ارسال تصویر در صفحه آخر دنبال گزینه Tag People باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *