توضیح تصویر

دانشمندان انگلیسی می‌گویند سویه امیکرون ۴۰ تا ۴۵ درصد کمتر از سویه دلتا باعث بستری شدن فرد در بیمارستان می‌شود.
سرایت پذیری سویه امیکرون

همزمان با نگرانی‌ها درباره میزان سرایت پذیری سویه امیکرون و قدرت کشندگی آن، دانشمندان به طور گسترده اقدام به بررسی این سویه در محیط آزمایشگاهی کردند. با مجله دلتا همراه باشید.
سرایت پذیری سویه امیکرون

گرچه شواهد اولیه حاکی از قدرت سرایت پذیری امیکرون بود، اما یافته‌های دانشمندان نشان می‌دهد این سویه به نسبت سایر سویه‌های کرونا قدرت کشندگی کمتری دارد. به تازگی محققان دانشگاه سلطنتی لندن اقدام به انتشار یافته‌های خود در این زمینه کردند.

دانشمندان این دانشگاه اعلام کردند خطر بستری شدن در بیمارستان در افراد مبتلا به سویه امیکرون ۴۰ تا ۴۵ درصد کمتر از افرادی است که به سویه دلتا مبتلا شده‌اند. سویه دلتا هم اینک سویه غالب کرونا در جهان محسوب می‌شود و بالاترین قدرت کشندگی را در میان ۵ سویه شناخته شده کووید ۱۹ دارد.
خطر بستری شدن

به طور کلی تمامی شواهد نشان می‌دهد خطر بستری شدن به دلیل ابتلا به سویه امیکرون به میزان قابل توجهی کمتر از سویه دلتا است. ما این تحقیقات را از اول تا چهاردهم دسامبر بر روی افرادی که تست پی سی آر (PCR) آن‌ها مثبت اعلام شده بود انجام دادیم.

دانشمندان مشاهده کردند خطر بستری شدن در بیمارستان به دلیل ابتلا به کرونا در هر دو افرادی که واکسن دریافت کرده بودند یا قبلا یک بار به کووید ۱۹ آلوده شده بودند به یک میزان کاهش یافت. همچنین افرادی که دو دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند به میزان قابل توجهی خطر بستری شدن در بیمارستان در آن‌ها کاهش یافته بود. اگرچه احتمال ابتلا به سویه امیکرون هنوز در آن‌ها بالاست.
دریافت دوز تقویتی

همچنین افرادی که دوز تقویتی (دوز سوم) واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند از ایمنی بالاتری برای جلوگیری از ابتلا به امیکرون برخوردارند. پیشتر محققان در آفریقای جنوبی اعلام کردند ابتلا به سویه امیکرون ۸۰ درصد کمتر باعث بستری شدن افراد در بیمارستان نسبت به سویه دلتا می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *