توضیح تصویر

کودکانی در دنیا وجود دارند که حتی پیش از آن‌که بتوانند گواهینامه‌ی رانندگی‌شان را بگیرید یا از دبیرستان فارغ‌التحصیل بشوند، میلیون‌ها دلار پول در می‌آورند. از کودکان مشهور در یوتیوب گرفته تا گیمرها (افرادی که به صورت حرفه‌ای بازی می‌کنند) و صاحب یک شرکت تولیدکننده‌ی پاپیون، آن‌ها تصمیم گرفتند تسلیم نشوند و ثروتمند شدند. این ثروتمندترین بچه های دنیا با داشتن اندکی انگیزه و شانس – و البته، با کمی کمک از طرف والدین‌شان – توانستند از چالش‌های پیش روی‌شان عبور کنند.

ما در سایت بازده تعدادی از این کودکان موفق را شناسایی کرده‌ایم تا چیزهای بیش‌تری از آن‌ها یاد بگیریم، و وقتی شما نیز داستان‌های ثروتمندترین بچه های دنیا را مطالعه کنید، شاید ترغیب شوید از کودکان‌تان بخواهید ایده‌های خوبی برای کسب و کار پیدا کنند.
۱. رایان کاجی

ثروتمندترین بچه های دنیا

چند سال پیش، هنگامی که رایان به پیش دبستانی می‌رفت، عاشق تماشای ویدئوهایی درباره‌ی بررسی اسباب‌بازی‌ها در یوتیوب شد؛ بنابراین، از والدین‌اش خواست برای وی یک کانال یوتیوب باز کنند. آن‌ها موافقت کردند، ولی در ابتدا هیچ‌کس ویدئوهای وی را تماشا نمی‌کرد. با وجود این، مادر رایان ایده‌ای به ذهن‌اش رسید که برای پسرش موفقیت‌هایی به همراه داشت. وی از پسرش ویدئوهایی تهیه کرد که در آن‌ها با بیش از ۱۰۰ اسباب‌بازی متعلق به مجموعه‌ی پیکسار و انیمیشن ماشین‌ها بازی می‌کرد؛ این ویدئوها وایرال و مشهور شدند.

امروز، رایان کاجی یک پسر ۹ ساله و یکی از پردرآمدترین اشخاص یوتیوب است؛ وی نزدیک به ۳۰ میلیون دلار از این طریق به دست آورده است. ولی ۲۰۲۰ تنها سالی نبود که وی توانست در فهرست پردرآمدترین اشخاص یوتیوب قرار بگیرد – رایان در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ نیز درآمد خوبی از یوتیوب به دست آورده بود. آدرس اینستاگرام رایان ryansworld است.
۲. ناستیا

ثروتمندترین بچه های دنیا

آناستازیا رادژیسکایا که در اینترنت با نام ناسیتا نیز شهرت دارد، یکی دیگر از کودکان مشهور در یوتیوب است. وی در روسیه به دنیا آمد و طبق تشخیص پزشکان دچار فلج مغزی شده بود. پزشکان در آن زمان نگران بودند وی هرگز قادر به صحبت کردن نباشد.

در ۲۰۱۵، والدین ناستیا تصمیم گرفتند شانس‌شان را امتحان کنند و خود را به دست تقدیر بسپارند؛ آن‌ها شرکت‌شان را فروختند و بر روی کانال یوتیوب لایک ناستیا (Like Nastya) سرمایه‌گذاری کردند. کانال یوتیوب ناستیا که ابتدا با اشتراک‌گذاری ویدئوهایی از باز کردن جعبه‌های اسباب‌بازی کار خود را شروع کرده بود، اکنون دارای محتوای آنلاین مختلفی در موضوعات مربوط به کودکان است؛ این کانال دارای ۱۹۰.۶ میلیون دنبال‌کننده است. در حقیقت، وی در ۲۰۲۰ مبلغ قابل ملاحظه‌ای معادل ۱۸.۵ میلیون دلار به دست آورد.
۳. متیو دیوید موریس

ثروتمندترین بچه های دنیا

متیو دیوید موریس که با نام‌های متی‌بی‌رپس یا یا متی‌بی نیز مشهور است، سفر خود را از زمانی به سمت موفقیت آغاز کرد که شروع به اشتراک‌گذاری موزیک ویدئوهایی در یوتیوب کرد – ولی این موزیک ویدئوها ریمیکس‌هایی از نسخه‌های اصلی بودند. نخستین ویدئویی که وی به اشتراک گذاشت، آهنگ اینی مینی جاستین بیبر بود – متیو این ویدئو را در هفت سالگی در ۲۰۱۰ در یوتیوب گذاشت. ظرف ۴ سال، کانال متیو به یک میلیارد مخاطب دست پیدا کرد.

تخمین زده می‌شود کانال وی ۳ میلیون دلار ارزش داشته باشد – وی از طریق فروش آهنگ، پذیرش تبلیغات، و حضور در سایر کانال‌ها و رویدادها کسب درآمد می‌کند. از این‌جا mattybraps می‌توانید صفحه‌ی اینستاگرام وی بروید.
۴. موزیا بریجز

ثروتمندترین بچه های دنیا

وقتی موزیا بریجز فقط یک پسر بسیار کوچک بود، به پوشیدن لباس‌های شیک و زیبا علاقه‌ی زیادی داشت. وی حتی کت و شلوار می‌پوشید و به زمین بازی می‌رفت. با وجود این، وی از پاپیون‌های موجود در فروشگاه‌ها بیزار بود؛ به همین خاطر، وقتی فقط ۹ سال داشت، تصمیم گرفت شرکتی راه بیندازد تا مشکل خود را حل کند.

در واقع، وقتی این ایده به ذهن‌اش رسید، از مادربزرگ‌اش که یک خیاط حرفه‌ای بود کمک گرفت. وی خیاطی را به موزیا داد. موزیا با کمک‌های مادرش توانست به هدف خود برسد. اکنون، وی پاپیون، کراوات، و سایر اکسسوری مردانه‌ای را تولید می‌کند که قیمت‌های‌شان به ۱۵ الی ۵۰ دلار می‌رسند. ظرف حدود ۶ سال، شرکت وی مجموعا ۶۰۰،۰۰۰ دلار فروش داشته است.
۵. آلینا مورس

ثروتمندترین بچه های دنیا

آلینا وقتی فقط ۹ سال داشت، شرکت تولیدی آب‌نبات‌های بدون قند خود را راه‌اندازی کرد؛ انگیزه‌ی وی از راه‌اندازی این شرکت این بود که پدرش به وی گفته بود نباید آب‌نبات بخورد، زیرا دندان‌های‌اش خراب می‌شوند. بنابراین، وی با تماشای ویدئوهای یوتیوب، شروع به یادگیری و امتحان دستورالعمل‌های مختلف تهیه‌ی آب‌نبات بدون قند کرد.

وی در ۲۰۱۸ در ۱۳ سالگی، شرکت تولیدی آب‌نبات زولی کندی را در آشپزخانه‌ی خانه‌شان راه‌اندازی کرد – این شرکت ۶ میلیون دلار درآمد داشته است! آلینا قادر بود خود را برای جلسات ملاقات با خرده‌فروشی‌ها در سرتاسر جهان آماده کند و بین کلاس‌های رقص و کلاس‌های مدرسه‌اش ۶ کارمند را مدیریت کند. شرکت وی به فروشنده‌ی شماره‌ی یک آب‌نبات‌های بدون قند تبدیل شد.
۶. نیک دی‌آلویسیو

ثروتمندترین بچه های دنیا

نیک دی‌آلویسیو در سن ۱۲ سالگی نحوه‌ی برنامه‌نویسی را آموخت. وی در ۱۵ سالگی اپلیکیشنی را به نام ساملی برای آیفون طراحی کرد. این اپلیکیشن به طور خودکار اخبار و مقالات را خلاصه‌نویسی و طبقه‌بندی می‌کند تا برای استفاده در صفحه‌ نمایش‌های کوچک مانند تلفن همراه مناسب شوند. بعدها، وی در ۱۷ سالگی این اپلیکیشن را با قیمت نزدیک به ۲۰ میلیون دلار به شرکت یاهو! فروخت. پس از انجام معامله، این اپلیکیشن سرانجام کاربرد خود را از دست داد، ولی تا همان زمان تقریبا ۱ میلیون نفر آن را دانلود کرده بودند.
۷. کایل جیرسدورف

ثروتمندترین بچه های دنیا

کایل ۱۶ ساله بود که در جام جهانی فورتنایت – که در نیویورک برگزار شده بود، شرکت کرد و ناگهان به یک میلیونر تبدیل شد. وی ۱.۸ میلیون دلار از مخزن جوایز ۳ میلیون دلاری را از آن خود کرد. کایل پیش از این موفقیت، یک پسر معمولی بود که از طریق کانال‌ها و رسانه‌ها به دنبال نکته‌ای الهام‌بخش برای رسیدن موفقیت بود. به این ترتیب، وی توانست به یک عنوان یک گیمر به تکامل برسد. برای رفتن به صفحه‌ی اینستاگرام وی به bugha بروید.
۸. ایوان

ثروتمندترین بچه های دنیا

داستان ایوان از زمانی شروع شد که وی فقط ۵ سال داشت. ایوان به همراه پدرش با استفاده از اسباب‌بازی‌های انگری بردز یک استاپ‌موشن ساخت. وی فقط می‌خواست این ویدئو را به دوستان و اعضای خانواده نشان بدهد، ولی معلوم شد این ویدئو به طور غیرمنتظره‌ای برای سایر آدم‌ها نیز بسیار جذاب و زیبا است.

وی در ۲۰۱۵، میلیون‌ها بیننده داشت و توانست سالانه ۱.۳ میلیون دلار به دست بیاورد. اکنون ایوان و خانواده‌اش مجموعا ۵ کانال یوتیوب را اداره می‌کنند.
۹. فرهاد آچیدوالا

ثروتمندترین بچه های دنیا

فرهاد اکنون ۲۷ سال دارد، ولی بیش از ۱۰ سال است که به عنوان یک کارآفرین فعالیت می‌کند. این فعالیت‌ها از زمانی آغاز شد که وی فقط ۱۳ سال داشت. وی ۱۰ دلار از والدین‌اش قرض کرد و یک انجمن آنلاین درباره‌ی هواپیماهای مدل و هوانوردی راه انداخت. پس از مدتی، وی این پروژه را به مبلغ ۱۲۰۰ دلار به یکی از علاقه‌مندان فروخت.

پس از گذشت چند سال، وی در ۱۶ سالگی با ۴۰۰ دلار کسب و کار خود را شروع کرد (راکستا مدیا)؛ این کسب و کار بر برندسازی، تبلیغات، و توسعه‌ی وب تمرکز دارد. اکنون ارزش خالص دارای‌های وی حدود ۴ میلیون دلار تخمین زده می‌شود. صفحه‌ی اینستاگرام وی farrhad است.
۱۰. ایزابلا برت

ایزابلا زندگی حرفه‌ای خود را با حضور در برنامه‌ی تلویزیونی تادلرز اند تیاراس در شبکه‌ی TLC آغاز کرد، و در همان ۶ سالگی به یک میلیون خود ساخته تبدیل شد. اکنون وی یک نوجوان و صاحب ۵ برند است. هم‌چنین، وی برای بسیاری از سلبریتی‌های نوجوان لباس تهیه می‌کند.

وقتی از وی پرسیدند چه عاملی باعث شد به این جایگاه برسی، وی گفت با دیدن زندگی کودکان و نوجوانانی که به موفقیت‌هایی بالاتر از وی رسیده‌اند، انگیزه‌ی کافی برای تلاش در وی ایجاد شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *