توضیح تصویر

در سیر بیماری کرونا بعضی از افراد دچار درگیرهای تنفسی هم می شوند؛ زمانی که ریه درگیر می شود فاز تنفسی می تواند به صورت حاد بروز کند و باعث بستری شدن بیماران شود.
علائم شدید کرونا

دکتر سارا افضل‌زاده فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری با اشاره به سندرم حاد تنفسی در بیمار مبتلا به کرونا ویروس بیان داشت: کروناویروس مراحل مختلفی دارد و همه هم به مرحله فاز تنفسی وارد نمی شوند. در این مطلب از مجله دلتا درباره علائم شدید کرونا صحبت خواهیم کرد.

علت سوراخ شدن ریه بیماران کرونایی
علائم شدید کرونا

با اینکه ۸۰ درصد افراد بیماری خفیف و یا بدون علامت دارند، ۲۰ درصد از بیماران کرونایی علامت دار هستند که به دلیل شدید بودن علائم در بیمارستان‌ها بستری می‌شوند.

فوق تخصص بیماری‌های عفونی و گرمسیری ادامه داد: در سیر بیماری کرونا بعضی از افراد دچار درگیرهای تنفسی هم می شوند؛ زمانی که ریه درگیر می شود فاز تنفسی می‌تواند به صورت حاد بروز کند و باعث بستری شدن بیماران شود.

دکتر افضل‌زاده گفت: زمانی که اپیدمی زیاد می‌شود و شیوع بیماری بالا می‌رود؛ این ۲۰ درصد، جمعیت زیادی را درگیر می‌کند. بیماری حاد تنفسی جز پروسه کروناویروس است. با توجه به اینکه ۲۰ درصد از افراد وارد فاز تنفسی می‌شوند به همین دلیل بیماری حاد تنفسی می‌تواند در این ۲۰ درصد شایع‌تر باشد.

وی با اشاره به عوارض سوراخ شدن ریه بعضی از افراد مبتلا به کرونا اظهار کرد: زمانی که بیماری کرونا از نوع شدید باشد و وارد فاز بحرانی شود، به خاطر سندرم زجر تنفسی، ریه آسیب می‌بیند. به نوعی بافت ریه خود تخریب می شود.

با شکننده شدن بافت ریه شاهد سوراخ شدن ریه در بعضی از بیماران مبتلا به کرونا ویروس هستیم. زمانی که بیماران در فاز بحرانی و شدید قرار دارند، به ریه آنها آسیب جدی وارد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *