توضیح تصویر

سرقت تلفن همراه معضلی است کە هر روز خبرهای متعددی از آن در سطح جامعه بە گوش می‌رسد و بە تبع باید حقوقی را در این راستا برای مال‌باختگان متصور شد.
پیگیری سرقت تلفن همراه

گم شدن یا دزدیده شدن یک گوشی موبایل می‌تواند با ضرر و زیان و نگرانی‌هایی در مورد امنیت حریم خصوصی همراه باشد، چون علاوه بر از دست رفتن یک دستگاه گوشی، اطلاعات و فایل‌های خصوصی هم در معرض دسترسی غیرمجاز و سوءاستفاده قرار می‌گیرند، اما روش‌هایی وجود دارد که این ضرر و زیان و نگرانی‌ها را از بین می‌برد یا به حداقل می‌رساند. در این نوشتار از مجله دلتا به بررسی پیگیری سرقت تلفن همراه می‌پردازیم.
پیگیری سرقت تلفن همراه

اولین و مهم‌ترین اقدامی که بایستی بعد از به سرقت رفتن یا مفقود شدن گوشی موبایل انجام داد، اقدام برای مسدود کردن (سوزاندن) سیم کارت موجود در گوشی است. صاحب گوشی می‌بایست بلافاصله بعد از به سرقت رفتن گوشی یا مفقود شدن آن، با مراجعه به دفاتر خدمات قضایی، پیگیری موضوع را تقاضا کند.

سرقت تلفن همراه

در طرح و پیگیری شکایت سرقت یا مفقود شدن گوشی تلفن همراه، باید اصل و دو برگ فتوکپی از فاکتور خرید گوشی، اصل و دو برگ فتوکپی از شماره سریال پشت جعبه (کارتن) گوشی، اصل و دو برگ فتوکپی از کارت ملی شاکی را به همراه داشته باشید. بعد از طی مراحل اداری مربوطه، اداره مخابرات از طریق شماره سریال ۱۵ رقمی گوشی، به پیگیری و ردیابی گوشی اقدام می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *