توضیح تصویر

برخی افراد برای شارژ کردن موبایل، از شارژرهای ماشینی استفاده می‌کنند. در حالی که باید این روش شارژ کردن موبایل را فراموش کنیم.
شارژ کردن گوشی در خودرو

اگر برای مسافرت‌ها و یافتن کوتاه‌ترین مسیر از مسیریاب‌های آنلاین یا آفلاین استفاده می‌کنید پس تمام شدن شارژ موبایل در چنین شرایطی برای شما یک فاجعه است. چون معلوم نیست که ظرف چه مدتی و چگونه به مقصد می‌رسید. در آن لحظه بهترین راهی که به ذهن‌مان می‌رسد، استفاده از شارژر ماشین است. شارژرهای ماشینی با استفاده از کابل USB به موبایل برق می‌رسانند و آن را شارژ می‌کنند. در ادامه مجله دلتا شما را با دلایلی که نباید به شارژ کردن موبایل در ماشین بپردازید آشنا می‌کند.
شارژ کردن موبایل در ماشین

هنگام استفاده از تکنولوژی‌ های جدید مراقب باشید! اولین باری که از شارژرهای ماشینی استفاده می‌کنید متوجه تغییراتی که در باتری و روند پردازش سیستم عامل پیش می‌آید، می‌شوید.

این تغییرات گذرا نبوده و در واقع تاثیر آسیب‌های جبران ناپذیری هستند که به باتری وارد می‌شوند. این آسیب‌ها شامل کاهش ظرفیت باتری و اختلال در راه اندازی برخی از برنامه‌های موبایل است و به علت تغییر ولتاژی که باتری ماشین بدون ایمن‌سازی به باتری موبایل می‌دهد اتفاق می‌افتد.

ولتاژی که شارژر برای شارژ کردن ایمن موبایل نیاز دارد ۵V است؛ ولی ولتاژی که باتری ماشین به باتری موبایل از طریق کابل USB می‌رساند، بیشتر از حد مجاز بوده و با نوسانات بسیاری همراه است. بنابراین برای جلوگیری از آسیب‌های جبران ناپذیر، از شارژ گوشی خود در خودرو خودداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *