مهمترین و پرکاربردترین روش برای جلوگیری و درمان جوش‌‌های صورت، استفاده از ماسک‌‌‌های متنوع خانگی است که سلامت پوست شما را تضمین می‌کند. استفاده روزانه از ماسک‌های صورت تاثیر بسیاری روی طراوت و شادابی پوست گذاشته و جوانی پوست را تضمین می‌نماید.
ماسک ضد جوش

بدن افراد تحت تاثیر دریافت برخی از مواد غذایی و یا عوامل بیرونی همچون آلودگی هوا، واکنش‌های مختلفی را نشان می‌دهد. یکی از شایع‌ترین واکنش‌های بدن، بروز جوش روی سطح پوست صورت است که افراد زیادی با این مشکل مواجه می‌شوند. در این مقاله از مجله دلتا تلاش کرده‌ایم تا شما را با ۳ ماسک ضد جوش آشنا کنیم.
ابتدا صورتتان را بشویید!

زمانی که به مراقبت از پوست می‌پردازید، احساس خوشایندی به شما دست خواهد داد و پوست شما شادابی و جوانی را تجربه می‌کند، بنابراین مهم است که مراقبت‌های پوستی را جدی بگیرید. توجه نمایید که برای استفاده از انواع ماسک صورت، باید ابتدا صورت خود را با ژل‌های شستشو و یا صابون بشویید تا تاثیر ماسک‌ صورت بیشتر شود.
ماسک عسل و آب لیمو
مواد لازم:

یک قاشق غذاخوری عسل
یک عدد لیموی تازه

لیمو یکی از مواد پرکاربرد در درمان خانگی جوش صورت است که موجب بیرون آمدن جوش‌های زیرپوستی شده و پوست صورت را روشن می‌سازد. همچنین وجود عسل در این ماسک سبب کاهش التهابات پوستی شده و پوست را آرام می‌نماید. از این ماسک ضدالتهاب و جوش می‌توانید هفته‌ای ۳ بار استفاده کرده تا پس از گذشت مدت کوتاهی تاثیر فوق العاده آن را مشاهده نمایید.

برای تهیه و استفاده ماسک آبلیمو و عسل، ابتدا آب لیمو را بگیرید و سپس با کمک یک قلموی نرم، آب لیمو را روی صورت بمالید. بعد از این مرحله عسل را نیز روی پوست خود بمالید و حدود ۲۰ دقیقه صبر نمایید و سپس صورت خود را شستشو دهید.

ماسک ضد جوش
ماسک ضد جوش زردچوبه
مواد لازم:

یک قاشق غذاخوری زردچوبه
نصف لیوان آب

زردچوبه با خاصیت ضدالتهاب، جوش و ضدعفونی کنندگی، درمان مناسبی برای جلوگیری از بروز جوش صورت محسوب می‌شود. برای تهیه این ماسک صورت ضد جوش، مقداری آب را به یک قاشق زردچوبه اضافه نمایید تا حالتی خمیری به دست آید، سپس مواد آماده شده را به مدت نیم ساعت روی پوست خود قرار داده و پس از آن صورت خود را بشویید. این ماسک تاثیر فوق العاده‌ای بر کاهش التهابات پوستی دارد و از پوست شما در مقابل جوش‌های مزاحم، محافظت می‌نماید.

ماسک صورت ضد جوش
ماسک نخود و ماست
مواد لازم:

یک قاشق غذاخوری آرد نخود
یک قاشق غذاخوری عسل
دو قاشق غذاخوری ماست
یک قاشق چای‌خوری زردچوبه
یک قاشق چای‌خوری آب لیمو

نخود سبب روشن و سفید شدن پوست می‌شود و وظیفه متعادل سازی سطح روغن پوست را در ترکیبات این ماسک ضد جوش صورت، بر‌عهده دارد. برای تهیه ماسک نخود و ماست، ابتدا یک قاشق غذاخوری آرد نخود، یک قاشق غذاخوری عسل، دو قاشق ماست و یک قاشق چای‌خوری زردچوبه را باهم مخلوط نمایید تا بافتی چسبنده به دست آید، سپس یک قاشق چای‌خوری آب لیمو را نیز به این ترکیب اضافه نمایید تا ماسک خانگی ضد جوش شما آماده شود.

ماسک نخود و ماست را به مدت ۲۰ دقیقه باید روی صورت قرار داده و سپس صورت خود را بشویید. این ماسک یک درمان خنک کننده برای پوست است که خاصیت ضد باکتری دارد. با استفاده هفتگی از این ماسک خانگی، از بروز جوش‌های مزاحم روی صورت جلوگیری شده و پوستتان طراوت پیدا می‌کند.

ماسک نخود و ماست

پوست بزرگترین ارگان در بدن است، و مهمترین لایه محافظ بدن بشمار می‌رود، پس در محافظت و قدردانی از این ارگان حیاتی کوشا باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *