صبحانه تقریبا مهم‌ترین وعده است که بهتر است انتخاب‌های مناسبی برای این وعده داشته باشید.

بعضی از مواد غذایی هستند که با توجه به تحقیقات برای مصرف در وعده صبحانه بسیار نامناسب و خطرناک است. در این مطلب از مجله دلتا به معرفی ۱۱ ماده غذایی مضر در صبحانه پرداخته‌ایم.
آب‌پرتقال

بر اساس تحقیقات پزشکی، نباید آب‌پرتقال را با معده خالی بنوشید، زیرا اسید مرکبات پوشش معده را تحریک می‌کند و می‌تواند باعث گاستریت شود. قبل از مصرف مرکبات، ابتدا باید صبحانه بخورید همچنین نباید این آب‌میوه را هرروز بنوشید.

آب پرتقال
موز

موز حاوی مقدار زیادی منیزیم است که اگر با معده خالی خورده شود به‌سلامت قلب و عروق خونی آسیب می‌رساند. مصرف مداوم موز با معده خالی می‌تواند منجر به اختلال در تعادل کلسیم و منیزیم در بدن شود.

موز
نان‌های مخمر شده

هر محصولی که با مخمر پخته شود، صبح به دشمن معده شما تبدیل می‌شود. مخمر دیواره‌های روده و تشکیل گاز را تحریک می‌کند. برای صبحانه از خوردن رول دارچین یا کروسان خودداری کنید.
شیرینی‌ها

در اوایل صبح، لوزالمعده فعال‌تر است و غذا‌های حاوی قند بالا می‌توانند منجر به عدم تعادل اسید و باز شوند، همچنین تولید انسولین را مختل می‌کنند.
خیار و گوجه‌فرنگی

اسید‌های موجود در این سبزی برای معده خالی در اوایل صبح نامطلوب است. زخم‌ها می‌توانند به دلیل اسید تانیک ایجاد و روند هضم طولانی شود، زیرا در اوایل صبح شیره معده کمی در معده وجود دارد.

صبحانه
محصولات لبنی

ماست، کفیر و شیر ضرر زیادی ندارند، اما هیچ فایده‌ای هم نخواهد داشت، زیرا تمام باکتری‌های زنده توسط آب معده از بین می‌روند.
کلم

رتبه بعدی ماده غذایی مضر در صبحانه به کلم می‌رسد. سالاد کلم برای صبحانه ایده بسیار بدی است، این سبزیجات سخت هضم شده و باعث ایجاد گاز و ناراحتی معده می‌شوند.
گلابی

این میوه برای بدن انسان بسیار مفید است، اما نه با معده خالی. گلابی حاوی فیبر‌های درشتی است که می‌تواند به مخاط معده آسیب برساند. بهتر است گلابی را به‌عنوان دسر مصرف کنید.
گوشت قرمز

این گوشت پر از پروتئین‌های پیچیده است و بدن برای تجزیه آن به قدرت نیاز دارد. برای یک وعده صبحانه، این گوشت بسیار سنگین است بهتر است آن را برای ناهار یا شام انتخاب کنید.

غذایی صبحانه
صبحانه‌های سریع

آن‌ها سرشار از کربوهیدرات و قند هستند که منجر به افزایش قند خون می‌شوند. کربوهیدرات‌های سریع نیز به‌سرعت از بین می‌روند و فرد پس از چند ساعت دوباره احساس گرسنگی می‌کند.
قهوه

قهوه با معده خالی مخاط معده را تحریک می‌کند و ترشح شیره معده را افزایش می‌دهد. همه این‌ها به‌سرعت منجر به گاستریت و درد معده می‌شود. قبل از نوشیدن قهوه، باید صبحانه بخورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *