توضیح تصویر

بسیاری از افراد در کنار بهره بردن از فواید درمانی دمنوش‌، از آن‌ برای تنوع بخشیدن به نوشیدنی روزانه و پذیرایی از مهمانان استفاده می‌کنند. با مجله دلتا و طرز تهیه دمنوش های ترکیبی همراه باشید.
دمنوش گـل گـاو زبـان و سنبل الطیب

مواد لازم:

گل گاوزبان ۲ قاشق غذاخوری
سنبل الطیب ۱ قاشق مرباخوری
لیمو عمانی ۱عدد
آب جوش دو لیوان

گل گاوزبان را به همراه سنبل الطیب داخل یک قوری ریخته و سپس روی آن آب جوش بریزید. چند قطعه نبات اضافه کنید و اجازه دهید تا سی دقیقه دم بکشد.

دمنوش گـل گـاو زبـان و سنبل الطیب
دمنوش گل گاوزبان و لیمو عمانی

مواد لازم:

گل گاوزبان ۳ قاشق غذاخوری
لیموعمانی ۲ عدد
عسل ۲ قاشق مرباخوری در هر لیوان
آب جوش ۴ لیوان

لیموعمانی‌ ها را سوراخ کنید و به همراه گل گاوزبان و آب جوش در قوری بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا مدت ۳۰ دقیقه دم بکشد. همچنین می‌توانید به این دمنوش کمی عسل اضافه کنید و هم بزنید تا کاملا حل شود سپس آن را میل کنید.

دمنوش گل گاوزبان و لیمو عمانی
دمنوش به لیمو و زیرفون

مواد لازم:

به لیمو ۱ قاشق مرباخوری
زیرفون ۱ قاشق غذاخوری
آب ۲ لیوان

دمنوش به لیمو و زیرفون یکی از دمنوش های ترکیبی معطر است. برای تهیه این دمنوش کافیست که تمام مواد را در یک قوری چینی بریزید و روی حرارت پایین قرار دهید تا بجوشد. سپس اجازه دهید ۳۰ دقیقه روی حرارت غیر مستقیم بماند تا دم بکشد. می‌توانید در هنگام نوشیدن چند قطره آب لیموی تازه نیز در آن بچکانید.

دمنوش به لیمو و زیرفون

توجه داشته باشید که مصرف نامناسب دمنوش‌ های طبیعی نیز می‌تواند مضر باشد؛ بنابراین در مصرف این نوشیدنی افراط نکنید و همچنین اگر در شرایط خاصی مانند بارداری و یا مبتلا به بیماری خاصی مانند فشار خون، دیابت و.. هستید، حتما پیش از مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *