توضیح تصویر

طرز تهیه فلافل لبنانی

مواد لازم برای سس مخصوص فلافل لبنانی

ماست: ۴ قاشق غذاخوری
خیارشور: ۲ قاشق غذاخوری (ریز خردشده)
ارده: یک‌ونیم قاشق غذاخوری
سیر له شده: ۱ حبه
آب لیموترش تازه: یک‌ونیم قاشق غذاخوری
روغن زیتون: یک‌ونیم قاشق غذاخوری
زیره: ۱ قاشق غذاخوری
سماق: ۱ قاشق مرباخوری
نمک: به میزان لازم

فلافل
طرز تهیه فلافل لبنانی

نخودها را حداقل از ۲۴ ساعت قبل با آب ولرم خیس کرده و در این فاصله ۲ الی ۳ بار آب آن‌ها را عوض کنید. سپس آن‌ها را با استفاده از غذاساز یا چرخ گوشت به شکل یک پوره در بیاورید.
بعد از این که نخودها کاملا له شد و به شکل پوره درآمد، جعفری، گشنیز، روغن زیتون، پیاز، سیر و ادویه‌ها را به آن اضافه و همه‌ مواد را با هم در غذاساز میکس یا مجددا چرخ کنید. در صورتی که از غذاساز استفاده می‌کنید مواد را طی دو مرحله به نخود اضافه کنید تا به دستگاه فشار نیاید.
وقتی مواد حالت خمیری پیدا کرد، آن را به ظرف دیگری منتقل کنید. مواد را بچشید و نمک آن را اندازه کنید. سپس روی آن را با سلفون بپوشانید و در یخچال قرار دهید تا به مدت ۱ ساعت استراحت کند.
در این فاصله سس فلافل را تهیه کنید. همه‌ مواد لازم سس را با هم مخلوط و در نهایت میزان نمک و ترشی آن را اندازه کنید.
بعد از یک ساعت مواد فلافل را از یخچال خارج کنید. در صورت تمایل می‌توانید ۱ قاشق مرباخوری بکینگ پودر به مواد آن اضافه کنید. در اینجا نیاز به قالب مخصوص تهیه فلافل دارید. ابتدا قالب را درون روغن بزنید و سپس داخل آن را از مواد پر کنید.
در یک تابه روغن را با حرارت ملایم، داغ کرده و فلافل‌ها را به صورت غوطه‌ور سرخ کنید. در نهایت می‌توانید فلافل‌ها را روی حوله‌ کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی آن‌ها گرفته شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *